Kontakty

Čeští řidiči nejčastěji překračují
stanovenou rychlost

Publikováno 3.10.2015

Překročení rychlosti v obci o méně než 20 km/h, nepřipoutání bezpečnostním pásem či používání mobilního telefonu při řízení jsou tři nejčastější přestupky, kterých se v prvním kvartálu roku 2015 dopustili řidiči na českých silnicích. Informuje o tom poslední zpráva Ministerstva dopravy. Dohromady tedy mohou téměř za 70 % všech připsaných bodů.

 

Do první desítky nejběžnějších přestupků a trestných činů se ale krom výše zmíněného řadí například i překročení rychlosti v obci o více než 20 km/h (9 %), na šestém místě je potom řízení pod vlivem omamných látek (3 %). Své místo si našlo také nedání přednosti v jízdě (3 %), překročení rychlosti o více než 30 km/h (3 %), jízda bez příslušného řidičského oprávnění (2%) či nezastavení vozidla na příslušný signál či pokyn (2%).

 

„Obdobné hodnoty vykazují i naši klienti, kteří se především dopouštějí přestupku překročení rychlosti mimo obec. U alkoholu a omamných látek neevidujeme žádné hodnoty, protože takové případy odmítáme hájit a jakýmkoli způsobem s těmito řidiči spolupracovat.“ říká Rostislav Jelínek z ČVPM.

 

Připojte se k nám a pokuty nechte stranou
Pojistěte se proti dopravním pokutám  od 2 000 Kč na celý rok a my se o Vás postaráme.
Morální kodexPojistit se
Hájíme pouze ty řidiče, kteří nezpůsobí újmu na zdraví nebo neřídí pod vlivem omamných látek.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace